social-icon
social-icon
social-icon
social-icon
social-icon

هر دولتی برنامه‌های خود را در صنعت خودرو دنبال می‌کند

volvo shsg

 

صنعت خودروی کشور به‌رغم تمام حرکت‌های انجام شده بازهم با چالش‌هایی مواجه است. هرکدام از این عوامل در جای خود باعث میشود از سرعت رشد آن کاسته شود. این موضوع در کنار سرعت روزافزون این صنعت در جهان با وجود رقبای بسیار قدرتمند می‌تواند چشم‌انداز این صنعت را مخدوش کند.

مالیات عملکرد ۹۶ مشاغل خودرویی مقطوع اعلام شد

import cars sd

 

به نقل از فارس، سید کامل تقوی‌نژاد رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور، مالیات عملکرد سال ۹۶ صاحبان مشاغل خودرویی را در راستای اجرای تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات‌های مستقیم مقطوع اعلام کرد.

خودروهای هیبریدی

004

 

براساس گزارش گمرک خودروهای هیبریدی تا ۱۵۰۰ سی‌سی، ۲۵ درصد ارزش گمرکی، از ۱۵۰۱ تا ۲۰۰۰ سی‌سی، ۴۵ درصد ارزش گمرکی، خودروهای ۲۰۰۱ تا ۲۵۰۰ سی‌سی، ۶۵ درصد ارزش گمرکی و خودروهای بیشتر از ۲۵۰۰ سی‌سی نیز ۱۰۰ درصد ارزش گمرکی است.

موتور سیکلتهای برقی

004

 

موتور الکتریکی، بخش مرکزی موتورسیکلت برقی است. موتورهای الکتریکی جزو پربازده‌ترین ابزار مکانیکی هستند که تا به امروز شناخته‌شده است. انرژی با راندمانی در حدود ۸۵ تا ۹۰ درصد توسط این موتور به چرخ‌ها منتقل می‌شود درصورتی‌که برای موتورهای بنزینی این مقدار در حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد است.

جهت‌گیری نادرست درجدول جدیدتعرفه‌ خودرو

import cars sd

 

در حالی که بسیاری از کشورهای دنیا در راستای مبارزه با آلودگی هوا به دنبال ممنوعیت عبور و مرور خودروهای دیزلی در شهرها هستند، در کتاب تعرفه‌های سال ۹۷، تعرفه‌هایی برای خودروهای دیزل-هیبرید تعیین شده که احتمالا پای این خودروها را بیش از پیش به خیابانهای ایران باز خواهد کرد.

مقررات واردات خودرو

004

 

ارزش گمرکی خودروهای وارداتی براساس قیمت صادراتی و با مقایسه قیمت‌های جهانی در کمیته تبصره ۶ قانون خودرو، به‌صورت سالانه تعیین می‌شود. همچنین ارزش گمرکی تمامی خودروهای قابل ورود طبق تبصره ۱ بند ۴ ماده ۱۷ آیین‌نامه اجرایی قانون امور گمرکی، پس از تعیین در کمیته تبصره ۶ قانون خودرو انتشار می‌یابد.

شرایط ماشینهای گذر موقت

004

 

گمرک اعلام کرده واردات خودروهای سواری بالای ۲۵۰۰ سی‌سی و خودروهای سواری بالای ۴۰ هزار دلار ممنوع است. با این حال، براساس ماده ۷۸ قانون امور گمرکی، امکان ورود موقت خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی‌سی برای مسافران غیر مقیم ایران و ایرانیان مقیم خارج از کشور، بابت استفاده شخصی افراد مذکور وجود دارد.

موتور سیکلتهای بنزینی

004

 

در حالی شماره‌گذاری انواع وسیله نقلیه موتوری اعم از داخلی و وارداتی مستلزم رعایت حدود مجاز انتشار آلاینده‌های موضوع این قانون و اخذ تاییدیه‌های لازم از نهادهای ذی ربط است که کارشناسان از مطلوب بودن وضعیت آلایندگی موتورسیکلت‌ها خبر می‌دهند. روز سه شنبه(15 فروردین) با رای نمایندگان مجلس،شماره‌گذاری وسایل نقلیه موتوری دارای آلایندگی بالا ممنوع شد

آدرس: تهران، ميدان تجريش، خيابان فناخسرو، پلاك ٥٥

تلفن همراه: 15 15 102 (۰912)

واردات انواع خودروهای خارجی
واردات انواع خودروهای گذرموقت ماشین گذموقت
موتورهای بنزینی  واردات خودرو  موتورسیکلت  خودروهای لوکس
موتورهای برقی  انواع موتورسیکلت
کلیه حقوق محفوظ است.الکترو تکران موتور1397© |

طراحی سایت و اجرا توسط افرا